اخبار خوزستان

همایش ملی زن در تاریخ محلی خوزستان برگزار می‌شود

سرپرست اداره‌ کل امور بانوان استانداری خوزستان گفت: همایش ملی زن در تاریخ محلی خوزستان ۷ اسفند ماه امسال برگزار و با حضور معاون رئیس‌جمهور ‌افتتاح می‌شود.

به گزارش نخبگان، فرانک موسوی امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: ضروری است برنامه‌ریزان خوزستان به این حوزه نگاه ویژه‌ای داشته باشند.

وی با شاره به اینکه ۵۰ درصد جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند، افزود: با توجه به نقش تاثیرگذار زن در مدیریت عاطفی و تربیتی خانواده باید میزان تاثیرگذاری سهم زن در برنامه‌ریزی خوزستان دیده شود چرا که اگر به این ۵۰ درصد جامعه توجه نشود لطمات جبران‌ناپذیری به وجود می‌آید.

سرپرست اداره‌کل امور بانوان استانداری خوزستان با بیان اینکه جامعه ما به توانمندی بانوان نیازمند است، گفت: ۲۳ کانون فرهنگی اجتماعی در شهرستان‌های استان وجود دارند و با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که با آموزشگاه فنی و حرفه‌ای امضا شده آموزش‌های لازم در زمینه فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی  بانوان در کانون‌ها صورت می‌گیرد.

وی عنوان کرد: شهرداران شهرستان‌ها براساس قانون موظف هستندکه در ایجاد پارک بانوان، تجهیز فضای کانون‌های فرهنگی و راه‌اندازی بازارچه خود اشتغالی به طور دائم ویژه بانوان ورود پیدا کنند.

موسوی با بیان اینکه شاخص‌های مختلفی در حوزه بانوان دنبال می‌شوند، بیان کرد: یکی از شاخص‌های مهم سلامت است که در این راستا کلان‌شهر اهواز به عنوان پایلوت برای غربالگری سرطان‌های شایع ویژه زنان قرار گرفت و اکنون با توجه به موفقیت بدست‌آمده سال ۹۶ غربالگری  سرطان‌های شایع ویژه زنان را در سطح استان گسترش دهیم.

سرپرست اداره‌کل امور بانوان استانداری خوزستان گفت: همایش ملی زن در تاریخ محلی خوزستان ۷ اسفند ماه سال جاری  برگزار و با حضور معاون رئیس جمهور در حوزه زنان  افتتاح می‌شود.

وی تاکید کرد: هدف از برگزاری همایش ملی زن در تاریخ محلی خوزستان پرداختن به نقش  و معرفی زنان در تاریخ، سیاست، اقتصاد، فرهنگی، کارآفرینی و هنر خوزستان است همچنین در این همایش چالش‌های زنان خوزستان نیز بیان می‌شود.

موسوی با بیان اینکه ۷ پروفسور زن در خوزستان وجود دارد، ادامه داد: همایش ملی زن در تاریخ محلی خوزستان فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت زنان خوزستان است.

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا