اخبار خوزستان

نفت و گاز مارون میزبان نشست تخصصی افتا و مناطق نفتخیز جنوب

جلسه تخصصی رفع ابهامات استقرار پروژه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) مبتنی بر استاندارد ISO IEC 27001:2013 شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت های تابع، دوشنبه ۱۷ مهر با حضور نماینده مرکز مدیریت راهبردی افتا(فضای تولید و تبادل اطلاعات) خوزستان، همکاران فناوری اطلاعات و حراست های شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به میزبانی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون برگزار شد.

به گزارش نخبگان و به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، علی واحدیان، نماینده شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در مرکز افتای ریاست جمهوری- خوزستان، با تاکید بر اینکه هدف از استقرار سیستم های مدیریت اطلاعات، ارتقاء سطح اثربخشی و صیانت از سرمایه های فضای تولید و تبادل اطلاعات اعم از اطلاعات، سخت افزارها، نرم افزارها، ارتباطات، سرویس ها و کاربران در صنعت نفت است، اظهار داشت: برخی از ملاحظات حراست و نقطه نظرات مسئولین ICT مناطق نفتخیز جنوب و شرکت های بهره بردار در این جلسه بررسی و با نماینده افتا مطرح می شوند تا اهداف سازمان در این حوزه تحقق یابند.

نماینده مرکز مدیریت راهبردی افتا ریاست جمهوری-خوزستان با بیان اینکه مبنای اصلی پیاده سازی استاندارد مذکور چهار مرحله چرخه PDCA(طراحی، پیاده سازی، بازنگری و اصلاح) است، گفت: الزاماتی توسط مرکز مدیریت راهبردی افتا تعیین و تحت عنوان الزامات استقرار سیستم مدیریت امنیت اطلاعات به سایر دستگاه ها ابلاغ گردید.

مهندس آل طیب افزود: صنعت نفت نیز سایر انتظارات مرتبط را برآورده نمود و طی سالهای اخیر واجد شرایط استقرار آن در سازمان شد،  اما مواردی از قبیل ارتقاء از نسخه ۲۰۱۳ به ۲۰۲۲، ایجاد کانال ارتباطی واحد جهت تسریع در مکاتبات، مسائل مرتبط با انتخاب مشاور، نیروی انسانی، اجرای پروژه سیستم مدیریت امنیت، آموزش و موارد مربوط به تحلیل دامنه توسط مناطق نفتخیز جنوب و شرکت های بهره بردار مطرح و در راستای افزایش اثربخشی سیستم در این جلسه به بحث و تبادل نظر گذاشته شدند.

شایان ذکر است مسئول حفاظت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون اعلام کرد که موضوعات مطرح شده در این جلسه طی صورتجلسه ای به مرکز مدیریت راهبردی افتای استان خوزستان منعکس ارسال می گردند.

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا