اخبارایران و جهانفرهنگ و جامعه

مارتینز سرمربی فولاد شد

سرمربی جدید تیم فوتبال فولاد خوزستان انتخاب شد. 

مارتینز سرمربی فولاد شد
مارتینز سرمربی فولاد شد

به گزارش نخبگان و به نقل از ایسنا، مسئولان باشگاه فولاد پس از کسب نتایج ضعیف در سه هفته ابتدایی لیگ برتر با علیرضا منصوریان قطع همکاری کردند و پس از آن نیز با گزینه‌های داخلی و خارجی مختلف وارد مذاکره شدند.

این باشگاه در نهایت تصمیم گرفت با توجه به درخواست هواداران خود مبنی بر استخدام مربی خارجی، گزینه‌های خارجی را مورد ارزیابی قرار دهد که در نهایت با «خوان ایگناسیو مارتینز» مربی ۵۹ ساله اسپانیایی به توافق رسید و قرارداد همکاری امضا کرد.

این مربی اسپانیایی سابقه فعالیت در تیم‌های لوانته، آلمریا، رئال وایادولید، آلباسته و رئال ساراگوسا را در کارنامه دارد.


نگاهی به کارنامه و سوابق کاری سرمربی جدید فولاد

سرمربی جدید فولاد خوزستان که در ویترین افتخاراتش جامی ندارد، در یک سال و چهار ماه گذشته بیکار بوده است.

به گزارش نخبگان و به نقل از تسنیم، بعد از مذاکرات فولاد با گزینه‌های هدایت داخلی و خارجی، خوزه ایگناسیو مارتینس با این باشگاه به توافق رسید، مربی که در اسپانیا با لقب «خیم»‌ شناخته می‌شود. البته عقد قرارداد رسمی این مربی با فولادی‌ها ساعت ۲۲ امشب در یکی از هتل‌های تهران انجام خواهد شد. این انتخاب در حالی صورت می‌گیرد که مارتینس در یک سال و چهار ماه گذشته بیکار بوده است.

نگاه کلی به کارنامه مربی فولاد

در کارنامه این مربی اسپانیایی سابقه هدایت آلباسته، لوانته، رئال وایادولید، آلمریا و رئال ساراگوسا اسپانیا دیده می‌شود. البته مربی ۵۹ ساله فولاد در آسیا هم تجربه مربیگری دارد که از جمله آنها می‌توان به العربی کویت و شانگهای شنگژین اشاره کرد.

رسانه‌های اسپانیایی بهترین دوره او را زمان همکاری دو ساله با لوانته دانسته‌اند و ظاهراً سیستم بازی مورد علاقه وی ۳-۳-۴ است.

آخرین تیم تحت هدایت خیم

آخرین تیمی که مارتینس ۵۹ ساله به‌عنوان سرمربی روی نیمکت آن نشسته، رئال ساراگوساست. او از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ سرمربی این تیم بوده است. مارتنیس طی ۷۱ مسابقه در ساراگوسا ۲۵ پیروزی، ۲۷ تساوی و ۱۹ شکست را تجربه کرده است.

تیم فوتبال فولاد خوزستان ,

ماجرای برکناری مارتینس از آلمریا

در فروردین ماه ۱۳۹۴ و در حالی که ۱۷ مسابقه به‌عنوان سرمربی روی نیمکت آلمریا نشسته بود، بعد از شکست خانگی ۴ بر یک مقابل لوانته از سمتش برکنار شد.

شاید این پرسش بیاید که چطور مسیر این مربی اسپانیایی به چین و آسیا افتاد؟ ماجرا از این قرار است که او بعد از یک سال و هشت ماه بیکاری (در آذر ماه سال ۱۳۹۵) با پیشنهاد ۶۰۰ هزار یورویی از سوپرلیگ چین روبه‌رو شد و هدایت شانگهای شنگژین را انتخاب پذیرفت.  خیم بعد از یک سال و در حالی که کفه پیروزی و شکست‌هاش روی عدد ۱۲ برابر بود و ۱۱ تساوی کسب کرده بود، از این تیم جدا شد.

در دومین سال حضور مارتینس در سوپر لیگ چین به تیم گوندانگ رفت و با آمار ۱۰ شکست، ۹ تساوی و شش پیروزی به کار خود پایان داد.

تیم فوتبال فولاد خوزستان ,

بعد از لیگ چین در جولای ۲۰۱۹ این مربی به العربی کویت رفت و قرارداد امضا کرد. یکی از سایت‌های اسپانیایی با ارائه تحلیلی کوتاه از نحوه برخورد و ذوق باشگاه کویتی تعجب کرده و نوشته بود: «خوان ایگناسیو مارتینز در بدو ورود به کویت با رنگ‌های جدیدش عکس گرفت. این مربی پس از هدایت دو تیم در سوپرلیگ چین، از ماجراجویی عجیب و غریب جدیدی لذت خواهد برد. سرمربی سابق لوانته که پس از جدایی از تیم چینی تحت قرارداد تیمی نبود، با استقبال بسیار خوبی از سوی اعضای تیم کویتی مواجه شد و به این مربی اعتماد کردند تا آنها را به بالای جدول برساند».

تیم فوتبال فولاد خوزستان ,

پسر خالهِ‌ سرمربی ختافه

این سرمربی که هیچ جامی در ویترین افتخارات خود ندارد، پسرخاله خوسه بوردالاس سرمربی ختافه است. البته سرمربی جدید فولاد نسبت به پسرخاله خود کمتر شناخته شده است و رزومه ضعیف‌تری دارد. نکته دیگری که در کارنامه مارتنیس دیده می‌شود آمار شکست‌های بالای او در تیم‌های تحت هدایتش است.

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا