اخبار خوزستان

فولاد اکسین از شرکت زیان‌ده به سودآور تبدیل شده‌است

رییس صندوق بازنشستگی کشوری گفت: شرکت فولاد اکسین در سال های گذشته وضعیت نابسامان و زیان‌دهی داشت اما در ۱۵ ماه اخیر به یک شرکت سودآور و موفق تبدیل شده که نشان از تلاش و پشتکار این مجموعه است.

به گزارش نخبگان و به نقل از ایرنا اکبرافتخاری شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید از شرکت فولاد اکسین خوزستان در جمع خبرنگاران صیانت از سرمایه بازنشستگان را از رسالت‌های مهم این صندوق برشمرد و گفت: در این راستا اجرای طرح فولادسازی فولاد اکسین در اولویت قرار گرفته است.

وی افزود: مشارکت فولاد اکسین و شرکت لوله سازی اهواز که هر ۲ زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشور هستند در پروژه بزرگ خط انتقال نفت گوره به جاسک یک افتخار ملی است و به مدد این ۲ شرکت، ایران توانست در تولید ورق و تولید لوله به خودکفایی برسد.

رییس صندوق بازنشستگی کشور ادامه داد: با توجه به موفقیتهای اخیر پر واضح است که در فولاد اکسین استراتژی، برنامه، کیفیت و خلاقیت وجود دارد و این نشان از بالندگی و سرآمدی متخصصان داخلی است.

وی تصریح کرد: ۶۰ درصد سهام این شرکت مربوط به بازنشستگان کشوری است که قطره قطره سرمایه خود را پس انداز کرده اند تا روزی پشتوانه آن ها باشد؛ بنابراین کار اصلی ما در فولاد اکسین علاوه بر  تولید، فروش و سودآوری، صیانت از حق الناس است، حقی که آرامش بخش زندگی پر پیچ و خم بازنشستگان در دوران کهولت است.

افتخاری بیان کرد: طرح توسعه فولاد سازی بیش از ۱۰ سال همزمان با راه اندازی فولاد اکسین در دستور کار قرار گرفته و از ابتدا قرار بود که یک پکیج کامل فولادی در این منطقه  ایجاد شود اما اموال بازنشستگان ۱۰ سال بلاتکلیف بود و رفتار مناسبی با سرمایه های این قشر آسیب پذیر جامعه نشد.

وی گفت: اکنون برای جبران سال های از دست رفته، یکی از طرح هایی که با تمام توان به دنبال راه‌اندازی آن هستیم، طرح فولادسازی فولاد اکسین است زیرا معتقدیم فولاد یک سرمایه گذاری بلندمدت با بازدهی و سود بالا برای بازنشستگان است.

وی ادامه داد: اکنون علاوه بر طرح توسعه فولاد سازی، طرحهای توسعه دیگری نیز در کشور در حال پیگیری است اما در حال حاضر باید با تمام توان حاشیه ها را از فولاد اکسین دور نگه داریم تا به پیشرفت طرح فولادسازی شتاب بیشتری دهیم.

افتخاری اظهار داشت: جوانان این منطقه باید پیشرفت و توسعه را در این شرکت و در استان احساس کنند چرا که این طرح علاوه بر رونق اقتصاد استان بستر مناسبی را نیز برای اشتغال جوانان بومی خوزستان ایجاد می کند .

پیش از این مدیرعامل شرکت فولاد اکسین درخصوص این طرح گفته بود: با توجه به نیاز کشور به ورق های آلیاژی خاص و api، خط نورد ورق عریض فولاد اکسین راه اندازی شد، که نیاز اصلی آن جهت تحقق این هدف مواد اولیه (اسلب) خاص می باشد که در حال حاضر با توجه به پروژه های فولاد اکسین، ورق های وزارت نفت در حوزه ترش و شیرین از شرکت فولاد مبارکه تامین می شود که آن هم جوابگوی خط نورد اکسین نمی باشد، بر این اساس لازمه تداوم در پویایی و اشتغال زایی فولاد اکسین، راه اندازی طرح توسعه فولاد سازی می باشد.

امین ابراهیمی همچنین اشاره کرده بود که مجوز این طرح از سوی هیات دولت در سال ۱۳۹۶ صادر و در ۲ مرحله نیز تمدید شد که خوشبختانه با پیگیری های هیات مدیره و موافقت سهامدارن شرکت از بهمن ماه ۹۸ اقدامات لازم در این خصوص انجام و مناقصه آن در دست اقدام است که راه اندازی ان موجب اشتغال زایی مستقیم یک هزار نفر  اشتغال غیر مستقیم برای هفت هزار نفر خواهد شد.

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا