اخبار خوزستان

شناسایی و ارزیابی ریسک و اولویت بندی خطوط لوله شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری

 

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری از شناسایی، ارزیابی ریسک و اولویت بندی خطوط لوله پر خطر و مستعد حادثه در این شرکت خبر داد.

به گزارش اعتدال نخبگان و به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری، مهندس ابراهیم پیرامون با اعلام این خبر بیان کرد: با تلاش تیم کارشناسی متشکل از بخش های فنی، عملیاتی، بازرسی فنی و HSE شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری، در راستای جلوگیری از حوادث احتمالی و مخاطره آمیز، کلیه خطوط لوله رو زمینی و زیر زمینی این شرکت بر اساس روش ارزیابی کیفی ریسک خطوط لوله، شناسایی، ارزیابی و در اولویت پایش و ایمن سازی قرار گرفتند.

مهندس پیرامون افزود: این ارزیابی تحت چهار اولویت ( Catastrophic . Sever . Major . Moderate ) بر مبنای شدت پیامد های انسانی، مالی، زیست محیطی و اعتبار سازمانی با هدف پایش و ایمن سازی و رفع خطرات احتمالی انجام شده است.

وی، با تشریح اقدامات صورت گرفته عنوان کرد: براساس بررسی های انجام شده توسط تیم کارشناسی، برای هر کدام از اولویت های چهار گانه اقداماتی در نظر گرفته شده که می توان به پایش و بازرسی های دوره ای، انجام اقدامات اصلاحی مناسب، ایمن سازی، تعمیر و یا تعویض خطوط لوله پرریسک اشاره نمود.

مهندس پیرامون گفت: پایش و بازرسی دوره ای به نحوی انجام می گردد که در دوره های بازرسی، در صورت مشاهده مواردی از احتمال قوی بروز خطر و افزایش ریسک، می توان با انجام اقدامات اصلاحی میزان سطح ریسک را در آن محل کاهش داد.

مدیر عامل شرکت نفت و گاز آغاجاری بیان کرد: در اجرای این برنامه که با بیش از ۵۴٠ نفر ساعت کار کارشناسی انجام گردید، دوره های بازرسی با مدت زمان سه ماهه، ماهیانه و حتی هفتگی پیش بینی شده که امیدواریم با عزم راسخ همکاران در اجرای دقیق این برنامه ها طبق اولویت بندی انجام شده، بتوانیم در راستای کاهش حوادث و مخاطرات ایمنی گام برداریم .

وی ضمن قدردانی از تلاش کلیه کارشناسانی که در تدوین این گزارش ها تلاش نمودند افزود: این کار یکی از اقدامات لازم و شایسته در مجموعه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب محسوب می شود و بایستی نسبت به بروزرسانی اطلاعات آن و رفع نواقص و انجام اقدامات لازم طبق اولویت های مشخص شده کوشا باشیم.

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا