اخبار خوزستاناخبارایران و جهانفرهنگ و جامعه

شریعتی : شعر عربی موجب رشد و تعمیق فرهنگ رضوی میشود

استاندار خوزستان در دیدار با اعضای دبیر خانه جشنواره بین المللی شعر رضوی گفت: برگزاری جشنواره در قالب شعر عربی برای ثامن الحجج (ع) افتخاری برای خوزستان است و هم کاربرد ادبی و هم کاربرد دینی و مذهبی دارد.

نخبگان : دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان بعد از ظهر جمعه سی ام تیرماه در دیدار با اعضای دبیر خانه جشنواره بین المللی شعر رضوی گفت: این افتخار نصیب ما شده تا به قدر بضاعت در گسترش فرهنگ تشیع و پاسداشت حریم ائمه اطهار (ع) و بالاخص با نام امام علی ابن موسی الرضا (ع) قدمی در گسترش فرهنگ علوی برداریم و از این بابت باید باید خدا را شاکر باشیم.
شریعتی افزود: در این مقطع این توفیق به ما داده شده تا خدمتگذاری در این زمینه باشیم و در بسط و گسترش شعر ولایی و تفکر و اندیشه شیعی با نام آقا علی ابن موسی الرضا (ع) بتوانیم قدم هرچند کوچکی را برداریم. قطعا همه ما باید برای این مراسم پیشگام و پیشقدم باشیم و خوزستان که دروازه ورود اسلام و تشیع به ایران بوده در این زمینه ها باید پیشگام باشد.

استاندار خوزستان ادامه داد: آحاد مردم استان مفتخر به مسیر ائمه هدی (ع) هستند اما این موضوع باید نمود بیرونی و بین المللی داشته باشد اینکه این علقه مردم نمود بیرونی داشته باشد حائز اهمیت است و با این سمینارها و کنگره ها شناساندن خوزستان و علقه و تقیدش و دلبستگی اش به شیعه اثنی عشری بارز و هویدا می شود.

شریعتی تصریح کرد: باید همه تلاش کنیم فرهنگ رضوی را گسترش و بسط دهیم و شعر عربی که زینت بخش این مراسم است موجب رشد و تعمیق فرهنگ رضوی میشود.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره در قالب شعر عربی برای ثامن الحجج (ع) افتخاری برای خوزستان است و هم کاربرد ادبی و هم کاربرد دینی و مذهبی دارد و ما باید این را هر سال پاس بداریم و سال به سال گسترش و تعمیق دهیم و ابعاد بیشتری به آن ببخشیم و صرفاً به بخش شعر بسنده نکنیم و تبلیغاتی که انجام میشود باید بسیار گسترده باشد و استقبال هم باشکوه باشد.

شریعتی عنوان کرد: برای گسترش ابعاد این مراسم در سال های آینده نیاز است دبیرخانه این جشنواره دائمی شود و در طول سال فعال باشد و برنامه ریزی های لازم را داشته باشد و برای همکاری در این زمینه آمادگی کامل دارم.

در ابتدای این دیدار اعضای دبیرخانه اجرایی جشنواره بین‌المللی شعر رضوی با قدردانی از عنایت ویژه استاندار خوزستان خواستار همکاری دستگاه های اجرایی در برگزاری هر چه بهتر این جشنواره شدند.

مراسم افتتاحیه جشنواره بین المللی شعر رضوی دهم مردادماه در مصلی شهرستان کارون و مراسم اختتامیه یازدهم مرداد ماه در مجتمع فرهنگی دعبل خزایی شهرستان شوش برگزار خواهد شد.

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا