اخبار خوزستان

جهش اقتصادی بدون جهش در صنایع نفت و گاز ممکن نیست/ دولت سیزدهم منتظر برجام نماند

به گزارش نخبگان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمد دهقان روز گذشته (دوشنبه، ۳۰ بهمن‌ماه) در نشست هم اندیشی مدیران امور حقوقی شرکت های تابعه وزارت نفت، با بیان اینکه حجم تحریم‌ها در دولت گذشته عده‌ای از مدیران را نگران کرده بود، تصریح کرد: دولت سیزدهم آوار ناامیدی ایجادشده بر سر ملت ایران در صنایع نفت و گاز را با کار جهادی و امید از بین برد.

وی با اشاره به اینکه در اواخر دولت گذشته صادرات نفت به‌شدت کاهش یافته بود، ادامه داد: هم‌اکنون افزون بر تشدید تحریم‌ها، شاهد تشدید درگیری‌های منطقه‌ای نیز هستیم؛ اما صادرات نفت به‌صورت منظم در حال انجام امور محوله است.

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری گفت: رابطه ایران با آمریکا و غرب نسبت به پیش درست نشده است، اما با همت صنعت نفت، بسیاری از مسائل و مشکلات کشور و اقتصاد حل شده است.

دهقان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره معطل ماندن اقتصاد کشور در دهه ۹۰ و نبود سرمایه‌گذاری در کشور و صنعت نفت افزود: دولت سیزدهم معطل برجام نماند و توانست این صنعت را بدون حضور خارجی‌ها به‌خوبی اداره کند، زیرا زمینه لازم، نیروی انسانی و تجربه کافی برای توسعه در این صنعت وجود دارد.

وی با تأکید بر دستور رئیس‌جمهوری برای بررسی و اصلاح رابطه مالی شرکت ملی نفت ایران و دولت گفت: جذب نیروی نخبه در امور حقوقی صنعت نفت را پیگیری می‌کنیم و به‌تازگی نیز جذب نیروی نخبه در این بخش در دستور کار قرار گرفته است.

بنابراین گزارش، نشست هم اندیشی مدیران امور حقوقی شرکت های تابعه وزارت نفت، به‌منظور هم‌افزایی و هم‌اندیشی مدیران حقوقی شرکت‌های تابع وزارت نفت درباره مسائل و چالش‌های حقوقی صنعت نفت و به میزبانی مدیریت امور حقوقی شرکت ملی نفت ایران در مرکز همایش‌های تخصصی شرکت ملی نفت (باشگاه کوشک) برگزار شد.

در این نشست، محمد دهقان؛ معاون حقوقی رئیس‌جمهوری، محسن خجسته‌مهر؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مدیران و رؤسای امور حقوقی شرکت‌های ملی نفت، گاز، پالایش و پخش، پتروشیمی و شرکت‌های تابع آنها و سازمان‌های مستقل وابسته به وزارت نفت حضور داشتند.

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا