اخبار خوزستان

تحقق یک دستاورد زیست محیطی و عملیاتی در نفت و گاز مارون

اعتدال نخبگان/ رئیس نگهداری و تعمیرات شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون ،  سه شنبه ۲ آبان اعلام کرد با نصب، راه اندازی و بکارگیری پمپ های جدید به عنوان، اصلی ترین تجهیز فرآیندی کنترل نمک در تأسیسات نمکزدایی و با هدف  فشار افزایی میدان های نفتی و انتقال پساب تولید شده به چاه های غیر تولیدی، دستاوردی دیگر در زمینه صیانت از محیط زیست و تولید در شرکت مارون محقق شدکه با حضور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به بهره برداری رسید.

به گزارش نخبگان ، دکتر حیدری نیا با ابراز خوشنودی از تحقق این وعده گفت : سه رویکرد اساسی صیانت از محیط زیست ،  انتقال با  فشار افزایی پساب تولیدی  و تزریق به چاه های غیر تولیدی به منظور صیانت از تولید محصول هیدروکربوری ، بومی سازی و تعمیرات آسان این تجهیزات (با قابلیت اطمینان بیشتر و طول عمر بالاتر) در فرآیند های تولید. ما را به سمت اجرای این پروژه سوق داد.

وی به تشریح پروژه مذکور پرداخت و افزود:  پمپ P68 از نوع پمپ های گریز از مرکز (multi stage) با فشار خروجی    PSI 600 ~ 400 و ظرفیت ۱۲~۱۰  هزار بشکه در روز، در نمکزدایی مارون ۵، جایگزین پمپ فشار ضعیف گیربوکسی P33 با (برند ساندین) با ظرفیتی حدود ۴ ~ ۳ هزار بشکه در روز کردیم  که مزایا قابل توجه ای مثل  انتقال پرقدرت پساب تولیدی، قابلیت اطمینان، پایداری، حذف آلودگی های صوتی، کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری را به همراه داشته است.

رئیس اداره نگهداری و تعمیرات  شرکت مارون  ضمن تقدیر از کلیه دست اندرکاران اجرای این پروژه یاد آور شد که قرار است تا پایان سال جاری پمپ های پساب چند مرحله ای (multi stage) در سایر واحدهای نمکزدایی شرکت مارون نصب شوند./ روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا