اخبار خوزستاناخبارایران و جهانتحلیلیگزارش تصویری

برگزاری مراسم سوگواری توسط هیئت عزاداران بختیاری در نمایشکاه بین المللی اهواز

برگزاری مراسم  سوگواری توسط هیئت عزاداران بختیاری  در نمایشکاه بین المللی اهواز


نخبگان- سعید آژده : برگزاری عزاداری در ماه محرم برای امام حسین ع و یاران وفادارش در طول تاریخ همواره بوده است و در دو‌سال گذشته بدلیل کرونا این مراسمات گاه یا برگزار نشده یا با پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بوده است اما هیئت عزاداران بختیاری که چند سالی هست در اهواز بشکل منظم و با استقبال برگزار میشد با وقوع پدیده کرونا متاسفانه برگزار نشد و پس از گذشت دو سال از سه شنبه دوباره این هیئت  عزاداری استارت زد و خیلی زود با استقبال مردمی مواجه شد این مراسم عزاداری  به میزبانی بختیاری ها برگزار وبا استقبال صفوف مختلف سیاسی اجتماعی و فرهنگی اهواز روبرو شد بختیاری هایی که همواره ولایتمدار و دیندار بوده اند و قومی تمام شیعه در جهان بشمار میروند.


سید کریم حسینی و مجتبی یوسفی دو نماینده مجلس شوری اسلامی  و حجت الاسلام کلاه کج. مدیر کل ارشاد خوزستان در این نشست سوگواری حضور داشتند از دیگر چهره های مطرح سیاسی اجتماعی استان خوزستان میتوان به حضور نمایندگان ادوار مجلس ،مدیران کل فعلی ‌‌و سابق و چهره های مردمی دیگراشاره نمود

.

این مراسم  که با حضور تعدادی از روحانیون متنفذ بختیاری و سادات چون حجت الاسلام سید یعقوب طبا طبایی و سید جواد موسوی و حجت الاسلام کلاه کج  برگزار شد حجت الاسلام حاج حیدر حجتی به روضه خوانی برای امام حسین ع و یارانش پرداخت.

حجت الاسلام حاج حیدر حجتی با اشاره به واقعه عاشورا و درک موقعیت آن زمان توسط امام حسین ع و یاران وفادارش از مردم خواست که به فرموده رهبری  بصیرت را هرگز نادیده نگیرید چراکه بصیرت است که سره از ناسره را مشخص میکند و هشیاری مردم را در زمان خاص خود نشان می دهد

حجت الاسلام حجتی با اشاره به احادیث انبیاء ، دنیا را محلی برای آزمون کلاس انسانیت دانست و ادامه داد دنیا نه زشت زشت است نه زیبای زیبا بلکه اگر از درس‌های تاریخ عبرت بگیریم متوجه میشویم آنجا که امام حسین ع برای برپایی و احیای دین جدش رسول الله ص قیام میکند آنجا زیبایی دنیا را در تاریخ ما مشاهده میکنیم پس نتیجه میگیریم دنیا زشت زشت نیست!

در پایان این مراسم کربلایی بهمن زکوی با نوحه خوانی زیبای خود محفلی روحانی به جمع بخشید و‌همگی به سینه زنی و عزاداری برای سرور و سالار شهیدان پرداختند

 

گفتنی ست این مراسمات  هیئت عزاداران بختیاری از غروب سه شنبه هیجدهم  مرداد  شروع و بمدت ده شب ادامه خواهد داشت  ساعت برگزاری این مراسم  از ۲۱:۳۰ تا ۲۴ است.

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. سلام
    به به
    هر چه رانتخوار و دلال هستند جمع شدند .
    ابروی بختیاری را بردید .
    برادران دالتون که همه نیستند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا