اخبار خوزستانفرهنگ و جامعه

انتشار فراخوان پنجمین کنگره سراسری شعر خلیج فارس استان خوزستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از برگزاری پنجمین کنگره سراسری شعر خلیج فارس به میزبانی هندیجان خبر داد.

به گزارش نخبگان، محمد جوروند با اعلام این خبر اظهار کرد: کنگره سراسری شعر خلیج فارس همزمان با روز ملی خلیج‌فارس ۱۰ اردیبهشت ۹۸ در شهرستان هندیجان فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: این کنگره به همت معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان به منظور بسترسازی برای خلق آثار بدیع و ماندگار در زمینه مسائل ملی، پاسداشت خون شهدای خلیج فارس و بزرگداشت روز ملّی خلیج فارس در گستره سراسری در شهرستان هندیجان برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: این جشنواره با محوریت خلیج فارس و با هدف تلاش در جهت شناخت هر چه بهتر آثار ماندگار ملی و شناسایی شاعران ملی به منظور رشد و اعتلای خلاقیت و آفرینش‌های ادبی و گرامیداشت یاد شهدای خلیج فارس اجرا خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در خصوص شرایط ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره یادآور شد: آثار ارسالی باید در نرم افزار   WORD٢٠٠٧  یا ٢٠١٠ با فونت نازنین ١۴ بر یک طرف برگ A۴ به همراه لوح فشرده به نشانی khalij.melli@gmail.com ارسال شوند.

وی افزود: شاعران می‌توانند آثار خود را در بخش کلاسیک و آزاد و حداکثر تا چهار اثر به دبیرخانه این کنگره ارسال نمایند.

وی خاطرنشان کرد: آثار ارسالی ضمن این که نباید در هیچ همایش، کنگره و جشنواره‌ای ارائه شده باشد باید به همراه مشخصات دقیق فردی، نشانی کامل پستی و تلفن تماس به آدرس دبیرخانه هندیجان، خیابان امام حسین (ع) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان، تلفن ۰۶۱۵۲۵۷۰۳۹۹ ارسال شوند.

جوروند مهلت ارسال اثر به دبیرخانه کنگره شعر خلیج فارس را تا ۲۵ فروردین ۹۸ عنوان کرد و افزود: زمان برگزاری این کنگره ١٠ اردیبهشت ماه ١٣٩٨ همزمان با روز ملی خلیج فارس خواهد بود.

به گفته  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان:  از شاعران برگزیده برای شعرخوانی در مراسم اختتامیه دعوت و در آیین پایانی جشنواره با اهدای لوح تقدیر، تندیس و جوایز نقدی از آنان قدردانی خواهد شد./ایسنا

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا