اخبار خوزستان

استاندار خوزستان : باید خدمت خودروهای پلاک‌های اروند در خوزستان عام‌تر شود

نخبگان: استاندار شریعتی گفت: باید مردم طبقه‌های پایین‌تر نیز از خدمت خودروهای پلاک اروندی استفاده کنند و این امر محقق نمی‌شود مگر اینکه خدمات عمومی را به سمت خودروهای پلاک اروندی بیاوریم.

دکتر غلامرضا شریعتی در آیین رونمایی از نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اهواز و افتتاح اولین مجتمع خدمات رفاهی جهت مرخصی خودروهای پلاک اروندی در اهواز ،اظهار کرد: در بحث خوردوهای پلاک اروندی باید از استاندار سابق خوزستان آقای مقتدایی تشکر کنیم که با اخذ مجوز، تردد خوردروهای پلاک اروند این مسیر را باز کرد و موجب شد که خدمت دیگر به مردم خوزستان ارائه شود.

وی با ابراز امیدواری نسبت به بهره‌مندی بیشتر مردم از خودروهای پلاک اروندی تصریح کرد: بحث خوردوهای پلاک اروندی مساله‌ای است که برای یک قشر خاص یا طبقه بالا و متوسط استان قابل انجام است. البته این قشر نیز برای تعویض پلاک و مرخصی خودروهای خود مشکلاتی داشتند و من با اعتراضات این افراد مواجه شدم که نسبت به صف‌های طولانی که به ویژه در تابستان جهت پیگیری بحث‌های مربوط به خودروهای اروندی تشکیل می‌شد، اعتراض داشتند.

استاندار خوزستان ادامه داد: حتی بعضا شکایاتی از سوءاستفاده‌هایی که در این زمینه می‌شد، وجود داشت. این مساله می‌طلبید که برای حل این مشکل، فکری و چاره‌ای اندیشیده شود. با همکاری و همراهی سردار اسحاقی فرمانده انتظامی خوزستان و دیگر نهادها، امروز اولین مجتمع خدمات رفاهی جهت مرخصی خودروهای پلاک اروندی در اهواز راه‌اندازی شد تا مردم بتوانند امور مربوط به تعویض پلاک و مرخصی خودروهای پلاک اروند خود را انجام دهند و از امروز به جز در آبادان، در اهواز نیز تعویض پلاک و اخذ مجوز مرخصی خودروهای پلاک اروندی امکان‌پذیر شد.

شریعتی با بیان اینکه باید خدمت خودروهای پلاک‌های اروند در خوزستان عام‌تر شود، گفت: باید کاری کنیم تا مردم طبقه‌های پایین‌تر نیز از خدمت خودروهای پلاک اروندی استفاده کنند و این امر محقق نمی‌شود مگر اینکه خدمات عمومی را به سمت خوردهای پلاک اروندی بیاوریم. تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها از امکاناتی هستند که مردم طبقه پایین نیز می‌توانند از آن استفاده کنند و با ورود خودروهای پلاک اروندی به ناوگان تاکسیرانی این هدف محقق و آغاز شد.

وی ادامه داد: البته این کار فعلا آغاز شده و باید با سرعت بیشتری به پیش برود و ۲ هزار تاکسی پلاک اروندی وارد ناوگان تاکسی‌رانی اهواز شود تا مردم بتوانند از خدمت خودروهای پلاک اروندی بهره‌مندی بیشتری داشته باشند.

استاندار خوزستان با ابراز امیدواری نسبت به بهبود وضعیت ناوگان اتوبوسرانی اهواز بیان کرد: جهت خرید ۵۵ دستگاه اتوبوس برای اهواز، مجوز لازم اخذ شده است و تسهیلاتی که برای این موضوع اختصاص می‌یابد، ۵ ساله و کم‌بهره و به صورت قرض‌الحسنه است. اهواز اولین شهری است که در این طرح معرفی شده و امیدواریم مدیرعامل اتوبوسرانی با جدیت این مساله را پیگیری کند تا هرچه زودتر نتیجه مدنظر محقق شود و حلاوت آن به مردم برسد.

شریعتی افزود: باید بهترین و باکیفیت‌ترین اتوبوس‌ها در این طرح خریداری شود و حتی در صورت نیاز از اتوبوس‌های پلاک اروندی خریداری شود تا مردم با رفاه بیشتر از ناوگان حمل و نقل اتوبوسرانی بهره‌مند شود.

وی بیان کرد: از شهردار اهواز و مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی انتظار می‌رود تا نسبت به تجهیز و به روز کردن ایستگاه‌های اتوبوس اقدام و این ایستگاه‌ها را به سیستم سرمایشی تجهیز کنند و تلاش داشته باشند تا مردم با رفاه بیشتری از ناوگان اتوبوسرانی بهره‌مند شوند. همچنین تا چند ماه آینده فاز اول قطار شهری اهواز فعال خواهد شد

استاندار خوزستان گفت: از هر نوع سرمایه‌گذاری که در حوزه رفاه مردم باشد، حمایت می‌کنم. در روزهای آینده، قطار اهواز در دامنه‌های زاگرس و فراتر از اندیمشک فعال خواهد شد. همچنین ما کشتی گردشگری را برای استفاده در رودخانه کارون پیش‌بینی کرده‌ایم، تا مورد استفاده مردم قرار بگیرد.

شریعتی بایان کرد: از هر فردی که بخواهد در مسیر سرمایه‌گذاری خلل وارد کند، نخواهم گذشت و آن را نمی‌پذیرم. از سرمایه‌گذاری‌هایی که همراه با رفاه و ارائه خدمت به مردم باشد، حمایت می‌کنم و هر سدی که مقابل این مسیر باشد را خواهم برداشت.

وی بیان کرد: از شهردار اهواز و معاون اقتصادی استانداری انتظار دارم تعداد تاکسی‌های پلاک اروند را ظرف چند ماه آینده به ۲۰۰ تا ۳۰۰ دستگاه برساند.

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا