کد خبر : 20188
تاریخ انتشار : جمعه 27 بهمن 1402 - 20:33

️تشریح مهمترین فعالیت‌ها و اقدامات برنامه‌ ریزی نیروی انسانی مناطق نفتخیز جنوب

️تشریح مهمترین فعالیت‌ها و اقدامات برنامه‌ ریزی نیروی انسانی مناطق نفتخیز جنوب

زمان مطالعه: ۲ دقیقه در چهاردهمین نشست‌ مشترک واحدهای برنامه‌ریزی منابع انسانی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب مهمترین فعالیت‌های آنها تشریح شد.

Print Friendly, PDF & Email
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

به گزارش نخبگان و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، این نشست روز چهارشنبه (۲۵ بهمن ماه ۱۴۰۲) با حضور مدیر منابع انسانی نفت و گاز گچساران، معاونت آموزش و بهبود منابع انسانی، رئیس برنامه‌ ریزی و انتصابات، دبیر شورای مدیران منابع انسانی و دیگر روسا و کارشناسان برنامه ریزی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکتهای بهره‌بردار نفت و گاز کارون، مارون، مسجدسلیمان، آغاجاری و گچساران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه با اشاره به تنوع استخدامی در سال‌های اخیر، محدودیت‌ها و موانع مختلف، ابهامات متعدد و همچنین وجود تمرکزگرایی؛ پیچیدگی و سختی کار در واحدهای‌ برنامه ریزی نیروی انسانی مطرح و بر اهمیت و نقش این واحد استراتژیک در جذب و نگهداشت نیروی انسانی، ارتقاء شغلی کارکنان، انتصابات، شایسته سالاری، ارزش آفرینی برای سازمان و تصمیم سازی تاکید شد.

در ادامه به برخی از مهمترین پروژه های انجام شده در سال ۱۴۰۲ از جمله ایجاد سمت و تثبیت در برابر سمت بخش عمده ای از مشمولین بند “د” و “واو”، تعدیل مدرک، بحث نیازهای استخدامی و شناسایی نیروهای مورد نیاز مناطق نفتخیز جنوب در مقاطع کارشناسی و بالاتر و همچنین کاردانی، احصا نیازهای استخدامی سال ۱۴۰۲ و اعلام به شرکت ملی نفت ایران، گروه بندی نیروهای قرارداد مدت موقت و طرح در شورای بررسی سوابق و نیز تشکیل کارگروه آسیب شناسی در حوزه مدیریت عملکرد اشاره شد.

همچنین بر آمادگی واحدها در سال ۱۴۰۳ برای حرکت به سمت نظام نوین گروه بندی مشاغل صنعت نفت براساس مدل ADL باتوجه به نقش آن در نظام ارشدیت و تعیین نیازهای استخدامی، اهمیت تلاش برای اتمام تثبیت سمت مشمولین باقی مانده بند “د” و تغذیه ارزیابی عملکرد آنها در سیستم جامع نیروی انسانی، بحث تعدیل مدرک نیروهای مدت موقت و برخورداری آنها از مزایای یک مقطع بالاتر و دیگر پروژه های مهم برنامه ریزی نیروی انسانی تأکید گردید.

ارائه گزارش های آماری و بحث و تبادل نظر حاضرین درخصوص مهمترین مسائل و چالش های حوزه برنامه ریزی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت های تابعه و ارائه پیشنهادات و راهکارهای مختلف، از دیگر موارد این نشست تخصصی بود.

Print Friendly, PDF & Email
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.